آخرین رجزخوانی ها ۴۸ ساعت مانده به انتخابات / روحانی: اگر به من فحش دادند چیزی نگویید؛ این‌ها باخته‌اند / رئیسی: کلیدها قفلی را باز نکرد

دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۱
دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، رجزخوانی نامزدها برای یکدیگر به اوج خود رسیده است.

به گزارش خبر فوری، از یک سو روحانی در جریان سفر به اردبیل با بیان اینکه روز جمعه تمام می شود و شنبه فراخواهد رسید خطاب به برخی از رقبای خود  گفته، روز شنبه چطور آب و صابون بیاوریم تا رویتان را بشویید!

از دیگر سو سید ابراهیم رئیسی در دیدار دانشگاهیان به کنایه گفته، سیب‌زمینی و محصولات کشاورز روی زمین‌مانده می‌گویند ما به روستاها اینترنت برده‌ایم، شما اول مشکل اقتصادی آن‌ها را حل کنید، روستایی داد میزند بچه‌ام کار ندارد و سفره‌ام خالی است اما این دولت توجه ندارد.

اگر به من فحش دادند چیزی نگویید؛ این‌ها باخته‌اند

به گزارش خبرفوری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در جمع هواداران اردبیلی خود در سالن ورزشی تختی این شهر با بیان اینکه امروز روز تصمیم ملت ایران در برابر آنهایی است که می خواستند ایران را به حصر و تحریم بازگردانند، اظهار کرد: امروز روز تصمیم ملتی است در برابر آنهایی که می خواهند ما را به سال ۹۱ بازگردانند. این در حالی است که ملت ایران به عقب بازنمی‌گردند و تسلیم شعارهای فریبکارانه عده ای نمی شود.

وی خطاب به برخی رقبای انتخاباتی خود گفت: آیا شما فکر کرده اید که با تبلیغات دروغین در اطراف شهرها و روستا موفق می شوید؟؛ چه زمانی بوده که ملت ایران با آرد و نبات تسلیم شده است؟

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: نخواهیم گذاشت آنهایی که ۸ میلیارد دلار پول مردم ایران را خوردند،‌ بر مردم مسلط شوند. امروز آنهایی که به آن فرد زندانی پول دادند و نامه او را امضا کردند، در حال فعالیت در یک ستاد انتخاباتی هستند. این افراد باید جواب ملت ایران را بدهند که چرا اموال ایران را تاراج کرده اند.

روحانی ادامه داد: ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار پول ایران در دست آمریکایی ها بود و ۱۰ ماه از زمانی که احساس می شد ممکن است آمریکا این پول ها را تصاحب کند فرصت داشتند،‌ اما پول ملت را به آنها بازنگرداندند.

وی خطاب به برخی مسئولین دولت قبل تصریح کرد: شما که پول ملت را در حلقوم آمریکایی ها گذاشتید انقلابی و طرفدار اصول و اصولگرایی هستید؟

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه شما در دوره قدرت خود نتوانستید حتی یک ریال پول ملت ایران را بازگردانید، افزود: در دولت یازدهم ما ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول مردم را از حلقوم آمریکایی ها در آوردیم و به ایران بازگرداندیم. روحانی در ادامه صحبت های خود با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در زمینه های اثبات حقوق هسته‌ای، رفع تحریم‌های شورای امنیت، تغییر چهره ایران در فضای بین الملل و کاهش نرخ تورم در کشور، خطاب به رقبای خود اظهار کرد: چطور امروز دیگر کسی از حق هسته‌ای، قطعنامه های شورای امنیت و تورم صحبت نمی‌کند؟ چون ملت بزرگ ایران با هدایت های رهبری توانستند این مشکلات را از مسیر پیشرفت کشور بردارند.

وی همچنین به خودکفایی کشور در زمینه تولید گندم اشاره و با بیان اینکه چرا امروز دیگر کسی از خودکفایی گندم صحبت نمی‌کند، خاطر نشان کرد: روز گذشته برای نخستین بار یک کشتی بزرگ برای صادرات گندم مازاد کشور در خوزستان پهلو گرفته بود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم حضور مردم پای صندوق های رای و انتقاد از برخی سیاست ها در صدا و سیما  گفت: روز جمعه همه مردم باید پای صندوق های رای بیایند تا صدا و سیما اصلاح شود. مردم باید بخاطر کانال‌های مظلوم این رسانه و همچنین خبرنگاران و کارکنان فنی مظلوم و محروم آن پای صندوق های رای بیایند و رسانه ملی را از دست این باند آزاد کنند. روز جمعه مردم قدرت خود را در برابر انحصارگران نشان خواهند داد.

روحانی همچنین با تاکید بر اینکه رقبای انتخاباتی به دروغ در میان مردم مطالبی مطرح می‌کنند، از مردم خواست که با استفاده از موبایل های خود به دیگران اعلام کنند که آنچه در اخبار راجع به مدارس کشور می‌گویند دروغ است.

وی خطاب به رقبای خود با طرح این پرسش که چرا آن بنده خدا و طلبه را می فرستید که واقعیات را به مردم نگوید و خلاف بگوید، تاکید کرد: روز جمعه تمام می شود  و شنبه نیز می آید؛ در آن روز چطور آب و صابون بیاوریم تا شما رویتان را بشویید.

اعتراضات در میانه سخنان روحانی

در ادامه این مراسم عده ای با در دست داشتن نوشته ای با مضمون «دروغگو، راه آهنت کو» با به صدا در آوردن سوت هایی که در دست داشتند و سردادن شعارهایی به مخالفت با حسن روحانی پرداختند که او در واکنش به این شعارها خطاب به این عده اظهار کرد: اگر  روحانی کاری نکرده است، آنقدر به شما آزادی داده است که شما ۱۲ نفر به اینجا بیایید؛ این آزادی را از روحانی دارید.

وی خطاب به حامیان خود، تصریح کرد: من به عنوان کاندیدای انتخابات و رئیس جمهوری ایران و همچنین رئیس شورای عالی دفاعی کشور از مردم می خواهم که چنانچه عکس روحانی را پاره کردند هیچ عکس العملی نشان ندهند. من می دانم که برای شما طرفدارانم سخت است،‌ اما اگر جلوی ستاد روحانی به روحانی فحش دادند جواب ندهید چرا که اینها هدف دیگری دارند؛ این ها باخته اند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اینها در اخلاق،‌ سیاست و صداقت باخته‌اند ادامه داد: این‌ها فقط بلدند اتوبوس کرایه کنند اما باید بدانند که دولت دوازدهم پای میز حساب خواهد آورد.

روحانی همچنین با بیان اینکه ما راهمان را برای توسعه استان اردبیل ادامه خواهیم داد خاطر نشان کرد: همانطور که در دولت یازدهم و ظرف ماه های آینده راه آهن به ۵ استان ایران می‌رسانیم، در دولت دوازدهم نیز سوت قطارها را به اردبیل خواهم آورد. همچنین لایحه منطقه آزاد تجاری را به مجلس برده ام و به زودی اردبیل صاحب منطقه آزاد تجاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم اردبیل و ایران غیرت دینی‌شان اجازه نمی دهد که شما به معلمان کشور تهمت بزنید، خطاب به مخالفان خود تاکید کرد: ما معلمان و دانش آموزان را دوست داریم. لازم نیست که برای ۴ تا رای این همه دروغگویی کنید و در روستاها بگویید که در مدارس به دانش آموزان گفته‌اند که قرآن نخوانید.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه نمی دانم چرا بقیه کاندیداها درباره پول دادن به مردم حرف می زنند و راجع به آزادی و محیط های دانشگاهی صحبتی نمی کنند ادامه داد: آیا می خواهید فضای امنیتی را به دانشگاه ها بازگردانید؟؛ دیگر نمی شود برادر؛ آن دوران تمام شد و گذشت.

وی همچنین با بیان اینکه کاسبان تحریم بدانند که تحریم ها برداشته شده و دیگر بازنمی‌گردد،‌ خطاب به برخی رقبای انتخاباتی خود گفت: شما می خواهید با دنیا مذاکره کنید؟ شما بلد هستید که با دنیا مذاکره کنید و آیا زبان دنیا را می دانید؟ در حالی که در فهم زبان ملت خود گرفتار هستید.

روحانی با تاکید بر اینکه ما نمی گذاریم تبعیض به کشور بازگردد، تصریح کرد: ما رشته های زبان آذری را در دانشگاه ها تدریس می کنیم و در دولت دوازدهم به مخالفان خود آزادی کامل می دهیم. این مخالفان چهار تا دولت را تخریب کردند، اما امروز از آنها خواهش می کنیم که لطفا بعد از این به جای تخریب از دولت انتقاد کنند.

به گزارش ایسنا، رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به سفر آتی رئیس جمهور آمریکا به منطقه، اظهار کرد: ترامپ و برخی از دشمنان ایران در حال آمدن به منطقه هستند. مردم قطعا روز جمعه پای صندوق های رای جواب آنها را خواهند داد. مردم قدرت نظام، رهبری، انقلاب و امت را در سایه حضور پای صندوق‌های رای نشان خواهند داد.

تقدیر روحانی از جهانگیری

وی همچنین به تقدیر از اسحاق جهانگیری به دلیل انصرافش حضور در رقابت های انتخاباتی پرداخت و اظهار کرد: من از برادرم دکتر جهانگیری تشکر می کنم. همگان دیدند که ایشان با چه زبان صریح و روشنی دروغ ها را افشا کرد. آقای جهانگیری مرد خدومی است که بیشترین خدمت را در سال های گذشته برای اقتصاد مقاومتی انجام داده است. هم آمدن ایشان قشنگ و زیبا بود و هم رفتنشان بسیار زیبا بود.

روحانی در پایان صحبت های خود با دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق های رای گفت: از همه خاندان های بزرگ ایران از جمله خاندان‌های امام خمینی ره، شهید مطهری شهید بهشتی آیت الله طالقانی، آیت الله موسوی اردبیلی و همچنین سیدمحمد خاتمی بخاطر حمایت‌هایشان تشکر می کنم.

کلیدها نتوانسته قفل بیکاری و مشکلات را بگشاید

همزمان با این اظهارنظرها، سید ابراهیم رئیسی، دیگر نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کلیدها نتوانسته قفل بیکاری و مشکلات را بگشاید گفت: این میزان فقر و طلاق و اعتیاد و رکود تولید زیبنده جامعه نیست.

به گزارش خبر فوری به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز (چهارنشبه ۲۷ اردیبهشت) در دیدار با دانشگاهیان در تالار آدینه تهران، اظهار داشت: نقش اساتید به عنوان چهره‌های اثرگذار جامعه بسیار مهم است، شرایط اقتصادی جامعه را رنج می‌دهد و کلیدها نتوانسته قفل بیکاری و مشکلات را بگشاید و ناکارآمدی خود را اثبات کرده است.

وی افزود: این میزان فقر و طلاق و اعتیاد و رکود تولید زیبنده جامعه نیست. رئیسی بابیان اینکه دانشگاهیان از آسیب‌ها و راهکارهای رفع آن مطلع هستند، گفت: رنج دانشگاهیان به‌عنوان پیش‌قراولان جامعه بیشتر است چون احساس می‌کنند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: چطور همه آحاد جامعه می‌فهمند تعطیلی کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی غلط است اما آقایان دستگاه اجرایی متوجه نیستند.

وی همچنین بر این باور است که امروز فاصله طبقاتی رو به افزایش است و فقیر فقیرتر می‌شود. رئیسی درباره ارتباط ایران و کشورهای همسایه نیز خاطرنشان کرد: بحث افزایش مناسبات می‌طلبد با همسایگان خود ارتباط قوی داشته باشیم درحالی‌که بازار مصرف و اقتصادی همسایگان دوست ما را کشورهای دیگر گرفته‌اند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: جهان فقط ۴ کشور نیست، باید با ۱۸۰ کشور ارتباط داشت، ایران در آمریکای لاتین سرمایه‌گذاری کرده است و هم جایگاه سیاسی و اقتصادی دارد و باید موردتوجه قرار گیرد. وی بابیان اینکه برخی کشورها گفتند اگر هسته‌ای خود را منتقل کنید ما شمارا حمایت می‌کنیم، به اوضاع لیبی اشاره و تصریح کرد: لیبی جلوی چشم ماست و وضعیت اقتصادی آن‌ها از هم پاشید و سر آخر دولت آن‌ها.

رئیسی می‌گوید که درباره برجام خیلی حرف داریم و اگر ۹ بند رهبری نبود، سند برجام مصون‌سازی نشده بود و آقایان کاری کردند که به آن ۹ بند هم توجه نشد و ضمن اینکه این دیدگاه با برجام تمام نشده است درحالی‌که پیش‌پرداخت‌های برجام انجام‌شده است. کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری معتقد است که این دولت نمی‌تواند طرف مقابل را وادار به انجام تعهداتش کند و چک برجام به دست این دولت نقد نخواهد شد و کار دانشمندان در حوزه‌های مختلف ازجمله هوا و فضا و نانوتکنولوژی مورد تحقیر قرارگرفته است و این اتفاق تصادفی نیست و نامتناسب با نگاه انقلاب اسلامی است.

 

به گفته وی معوقات بانکی و پرداخت تسهیلات به برخی افراد در این دولت افزایش داشته است و بااین‌وجود مردم دارای مشکلات اقتصادی هستند. رئیسی با طرح این پرسش که شورای عتف چند جلسه تشکیل‌شده است، خاطرنشان کرد: من به آقای روحانی گفتم شما رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر هستید چرا یک جلسه با حضور شما تشکیل نشده است، اقدام نشد تا اینکه از دفتر رهبری پیگیری کردم؛ قرار نیست شورای عتف و سایر جلسات شوراها به ریاست وزرا تشکیل شود چون جلسات از رمق می‌افتد.

ماقبل از تحریم اقتصادی دچار تحریم علمی شده‌ایم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه ماقبل از تحریم اقتصادی دچار تحریم علمی شده‌ایم، یادآور شد: از سویی در قلب راکتور بتن ریختید و از سوی دیگر با پرتاب ماهواره مخالفت کردند و دانشجویان را دچار غصه کردند و اجازه نمی‌دهند کار علمی کنند.

وی خطاب به مسئولان دولت یازدهم تصریح کرد: مگر نگفتید ملاک جیب مردم است، مردم احساس رفاه نمی‌کنند، تعطیل کار اقتصادی در کشور اتفاق افتاده است. به باور رئیسی برای ایجاد رفاه در کشور باید به استقلال اقتصادی و اجتماعی و کشاورزی و علم و دانش و امنیت کشور توجه داشت. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه توسعه‌یافتگی باید متوازن صورت گیرد، افزود: بحث آزادی را مطرح می‌کنند، ما برای دانشجویان و زنان و برای علم، آزادی قائل هستیم، این حق را خدا داده و دولت هنر کند اجازه ندهد این حق ضایع شود اما این حق امروز ضایع‌شده است.

وی تأکید دارد که شعار و حرف زدن کفایت نمی‌کند و باید اقدام و عمل صورت گیرد، باید مشوق عرصه هنر باشیم اما امروز هنر در حوزه‌های مختلف درزمینهٔ چه وضعیتی دارد؟

وی اضافه کرد: سیب‌زمینی و محصولات کشاورز روی زمین‌مانده می‌گویند ما به روستاها اینترنت برده‌ایم، شما اول مشکل اقتصادی آن‌ها را حل کنید، روستایی داد میزند بچه‌ام کار ندارد و سفره‌ام خالی است اما این دولت توجه ندارد. رئیسی بر این باور است که این دولت درگرفتن حق مردم ضعیف عمل کرده است، مثل حادثه منا که آتش‌فشانی بود، وقتی رهبر معظم انقلاب فرمودند مشکل حل شد. این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه با دیپلماسی التماسی نمی‌توانیم با دنیا تعامل کنیم، بیان داشت: مشکل اساسی تحریم بانکی بود که همچنان برقرار است و رژیم تحریم‌ها همچنان برقرار است. وی با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد و رئیس‌کل بانک مرکزی در خصوص تحریم‌ها گفت: طیب نیا و سیف هم گفته‌اند و فقط ما این را نمی‌گوییم، بعد می‌گویند در حساب ماست، اگر این‌طور است این پول را برداشت کنید، چرا با الفاظ بازی می‌کنید.

رئیسی به فعالیت خود در آستان قدس رضوی اشاره کرد و یادآور شد: ما رویکرد در آستان قدس رضوی را تغییر دادیم و این نگاه مردم را متفاوت کرده است، بااینکه یک سال است مدیریت تغییر کرده است البته با ارزش‌گذاری فعالیت‌های قبلی.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه تغییر به نفع مردم قابل‌اجراست و انتخاباتی نیست، گفت: یقین بدانید در دولتمان از نخبگان استفاده خواهیم کرد، ما بازرسی سنتی کشور را علمی کردیم چراکه با مشورت با فرهیختگان می‌توان کار کشور را پیش برد.

لینک خبر: mezan.ir/node/503