اوج شور و حال انتخاباتی در قزوین

اوج شور و حال انتخاباتی در قزوین
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۲
قزوین-ایرنا- در حالی که کمتر از سه روز دیگر به مهلت تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری و شوراها باقی مانده است، شور و حال انتخاباتی در قزوین به اوج خود رسیده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، خیابان ها و معابر عمومی قزوین بواسطه فعالیت ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی این روزها شلوغ تر و پرجنب و جوش تر از هر زمان دیگری از سال است.
شلوغی پیاده روها و ترافیک سنگین در خیابان های مرکزی شهر نیز که این روزها از بعدازظهر تا ساعات پایانی شب ادامه دارد نیز حاکی از حضور گسترده هواداران نامزدها در برنامه های تبلیغاتی و تلاش آنها برای جلب نظر دیگر مردم به نامزد مورد نظر است.
فعالیت ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری و همچنین شوراها نیز این روزها پررنگ تر شده و اوج گرفته و اعضای ستادها نهایت تلاش خود را می کنند تا با استفاده از برنامه های تبلیغاتی خود نظر مردم را به کاندیدای مورد نظر جلب کنند.
توزیع اقلام تبلیغاتی نامزدها همچون تراکت و بروشور، پخش موسیقی، میتینگ ها و سخنرانی هواداران از جمله برنامه ستادهای انتخاباتی کاندیدادهای ریاست جمهوری و شوراها در قزوین است.
برخی هواداران نامزدهای انتخاباتی نیز با در دست داشتن تصاویری از نامزدهای مورد نظر خود و ایستادن در پیاده رو در تلاش هستند تا نظر عابران و خودروهای عبوری را به نامزد مورد علاقه شان جلب کنند.
بعضی خودروهای عبوری نیز تصاویر نامزدهای مورد علاقه را بر روی کاپوت و درب خودروی خود چسبانده و با گردش در سطح شهر برای کاندیدای مورد علاقه شان تبلیغ می کنند.

**استقبال ستادهای انتخاباتی با چای و شربت از مردم
در برخی از ستادها نیز هواداران نامزدها با چای و شربت به استقبال مردم رفته و از شهروندان می خواهند تا به نامزد مورد نظر آنها رای بدهند.
بعضی ستادهای انتخاباتی نیز اقلام تبلیغاتی مانند تقویم،خودکار و جاسوئیچی و شال توزیع می کنند تا از این طریق نظر مردم را نسبت به نامزدهای مورد علاقه خود جلب کنند.
در این روزها همچنین اعضای ستادهای مرکزی نامزدهای ریاست جمهوری و یا چهره های سیاسی هوادار آنها در گردهمایی حامیان مردمی کاندیدای مورد نظر حضور پیدا کرده و آخرین سخنرانی های خود را برای مردم در خصوص ضرورت حضور در انتخابات و رای به نامزد مورد نظر بیان می کنند.
البته در هفته های گذشته از بین نامزدهای ریاست جمهوری حجج الاسلام حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی به قزوین آمده اند و در بین هوادران خود به سخنرانی پرداخته اند.
امروز سه شنبه نیز قرار است سید مصطفی اقامیرسلیم دیگر نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به قزوین سفر کرده و در جمع حامیان خود سخنرانی کند.

** شور و حال انتخاباتی در فضای مجازی
در کنار این جنب و جوش و حرارت انتخاباتی در خیابان ها، شور و حال انتخاباتی در فضای مجازی نیز کمتر از دنیای حقیقی نیست.
تقریبا همه ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی هر کدام یک گروه و پایگاه خاص برای خود ایجاد کرده اند که در آن به تبلیغ و معرفی برنامه نامزدهای مورد علاقه خود می پردازند، اما گاهی اوقات در این برنامه ها نقد و حتی تخریب نامزدهای مقابل نیز که از مصادیق بداخلاقی انتخاباتی است، مشاهده می شود.
بازار ساخت استیکر،گیف و فیلم های تبلیغاتی در حمایت از نامزدهای انتخاباتی نیز در فضای مجازی منتسب به ستادهای انتخاباتی و هواداران نامزدهای ریاست جمهوری و شوراها در قزوین نیز این روزها داغ و داغ است.
به هر حال این جنب و جوش و شور و حال انتخاباتی در قزوین و دیگر شهرهای استان نوید برگزاری یک انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری مردم را در این استان می دهد.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طور همزمان ۲۹ اردیبهشت ماه (جمعه هفته جاری) برگزار می شود.

لینک خبر: mezan.ir/node/484