اولویت‌بندی و تسریع در تحقق پروژه‌های مهم شهر قزوین ضروری است

اولویت‌بندی و تسریع در تحقق پروژه‌های مهم شهر قزوین ضروری است
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۵:۱۱
عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اولویت‌بندی و تسریع در تحقق پروژه‌های مهم شهر قزوین ضروری است.

محمدرضا صدیقی پیش از ظهر امروز در نطق پیش از دستور خود در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین، توجه ویژه به ورودی‌های شهر و ساماندهی آن‌ها را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: از چند سال قبل به ساماندهی و زیباسازی نما و منظر ورودی‌ها تأکید داریم، ولی تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده است.

وی با بیان اینکه ورودی‌ها زیبنده شهرمان نیست و در این حوزه به یک خانه‌تکانی اساسی نیازمندیم، گفت: شهرداری به همراه دیگر دستگاه‌های متولی باید تلاش کنند تا سامان‌دهی ورودی‌ها بیشتر از این به تعویق نیفتد و مالکینی که املاک آنها در بلوار آیت‌الله خامنه‌‌‌‌‌‌‌ای، بلوار ابوترابی، ورودی شهر از جاده بویین‌زهرا و دروازه رشت واقع شده از بلاتکلیفی رهایی یافته و با آرامش کامل پس از اخذ مجوز نسبت به اجرای طرح‌های خود اقدام کنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه شورای اسلامی شهر از ابتدا مدافع و پشتیبان سامان‌دهی ورودی‌ها بوده و هنوز نیز هست، ادامه داد: از شهرداری قزوین به شکل جدی تقاضا دارم که حتی در صورت پای کار نیامدن دیگر دستگاه‌های متولی، نسبت به این موضوع توجه و اهتمام خاصی داشته باشد.

صدیقی پروژه‌های سامان‌دهی ورودی‌ها، اجرای طرح سامان‌دهی امامزاده حسین (ع)، تسریع در افتتاح پل قدس، دست‌یابی شهرداری به درآمد پایدار و اجرای موضوع تفکیک زباله از مبدأ در قزوین را از اولویت‌های شهر برشمرد و تعیین زمان‌بندی مشخص از سوی متولیان امر برای اجرایی شدن آن‌ها را خواستار شد.

قزوین برای مسافران و گردشگران جذابیت ندارد

وی با بیان اینکه به واسطه بلاتکلیف ماندن طرح جامع جدید و عدم عملیاتی شدن آن خیلی از طرح‌ها و به ویژه املاک مردم در نقاط مختلف شهر بلاتکلیف مانده است، اضافه کرد: اگر طرح جامع جدید قابلیت اجرا ندارد، می‌توان برای حل مشکلات شهر به طرح قبلی رجوع کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به عدم آمادگی شهر در جذب مسافر و گردشگر، افزود: مسافر از هر یک از ورودی‌ها که وارد شهر می‌شود، سرگردان است و قزوین به جای اینکه جاذب مسافران باشد، دافع مسافران و گردشگران شده است.

صدیقی ادامه داد: در ابتدای شهر طوری مسافر را هدایت می‌کنیم که به جای ورود به شهر و دیدن جذابیت‌هایش، خروج از آن را ترجیح می‌دهد. باید گفت که ما ناخواسته مسافران را به بیرون شهر هدایت می‌کنیم و اجازه سکونت و بازدید از اماکن میراثی شهر را به آنها نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر بعضی از موضوعات مطروحه از سوی اعضای شورا هیچ نتیجه‌ای به همراه نداشته است، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه رئیس کمیسیون ترافیک شورا برای حل مشکل خیابان مولوی بارها جلسه گذاشته ولی هنوز نتیجه مطلوبی برای ساکنان، مردم و بازاریان نداشته و هنوز مشکل مردم و بازاریان برای تردد از دروازه رشت به سمت مولوی، مرتفع نشده است.

رسیدگی بیشتر به مسیر دسترسی نواحی منفصل شهری در دستور کار قرار بگیرد

وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش معاونت فنی و عمرانی و سازمان عمران شهرداری برای راه‌اندازی نهضت آسفالت و لکه‌گیری شبانه در معابر شهر قزوین، عنوان کرد: باید برای آسفالت مسیر قزوین تا نواحی منفصل شهری همچون اندیشه، مشعلدار، دانش و چوبیندر نیز تلاش کرد؛ حال که این مناطق جزو شهر قزوین محسوب می‌شود، نهادهایی همچون استانداری، شورای شهر، شهرداری، راه و شهرسازی و دیگر نهادهای مرتبط باید به حل مشکل مردم توجه داشته باشند.

لینک خبر: mezan.ir/node/191