تذکر انتخاباتی قوه قضاییه به مدیران ۱۰۰ کانال تلگرامی

تذکر انتخاباتی قوه قضاییه به مدیران ۱۰۰ کانال تلگرامی
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۱۷:۵۷
سخنگوی دستگاه قضا گفت: به ۸۰۰ ستاد و نامزد انتخاباتی درسراسر کشور تذکرات پیشگیرانه داده شد که از این میان ۱۰۰ تذکر مربوط به مدیران کانالهای تلگرامی بود.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در یکصد و دوازدهمین نشست خبری خود با ارائه گزارش تخلفات انتخاباتی ارسال شده به قوه قضاییه اظهار داشت: تا به امروز ۱۹۶ پرونده در خصوص تخلفات انتخاباتی به دستگاه قضایی رسیده است که بیشترین تخلفات مربوط به کاندیداهای شورای شهر بوده و تخلفات ستادها یا نامزدهای ریاست جمهوری کمتر از شوراها بود.

وی افزود: همچنین به ۸۰۰ ستاد و نامزد انتخاباتی در سراسر کشور نیز تذکرات پیشگیرانه داده شد که از این میان ۱۰۰ تذکر مربوط به مدیران کانالهای تلگرامی بود.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: از این میان ۵۷ مورد مربوط به کانالهای تلگرامی موسوم به جریان های اصولگرا و کمتر از نیمی از آنها مربوط به کانالهای تلگرامی اصلاح طلبان بود.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: از میان این تعداد نیز ۱۸ مورد به صورت حضوری دعوت شدند و تذکرات پیشگیرانه به آنها داده شد که در این میان سهم کانال‌های اصولگرا ۸ مورد، کانالهای متفرقه دو تا سه مورد و ما بقی به جریان‌های اصلاح طلب مربوط بود.

لینک خبر: mezan.ir/node/316