روحانی در مشهد: در هر شهر رهبر نمی‎خواهیم/من سپاهی‌ها و بسیجی‎ها را بیشتر از فرماندهانشان دوست دارم

روحانی در مشهد: در هر شهر رهبر نمی‎خواهیم/من سپاهی‌ها و بسیجی‎ها را بیشتر از فرماندهانشان دوست دارم
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۹:۰۴
حسن روحانی در جمع مردم مشهد گفت: ما نمی‎خواهیم در هر شهر رهبر داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری، حسن روحانی روحانی در سخنرانی در جمع مردم مشهداظهارکرد: سلام بر امام رئوفی که از همیشه مظلوم تر است.

وی افزود: امروز روز سرنوشت ملت بزرگ ایران است، ما می خواهیم در روز جمعه بین فریب و صداقت یکی را انتخاب کنیم، بدانید رئیس جمهور، رئیس شورای عالی دفاع است، یک تصمیم منجر به جنگ می شود، یک تصمیم منجر به صلح می شود چرا نمی گویید در دوره بعد می خواهید روابط با جهان چگونه باشد.

روحانی با اشاره به اینکه چرا از سیاست خارجی حرف نمی زنید تاکید کرد: یک جمله ای است که هیچ جا نگفتم، ولی اینجا می گویم:وقتی در آمریکا این آقای جدید سرکار اومد، در اتاق فکر گفتند یک لبه گاز انبر درست شد، لبه گاز انبر بعدی اردیبهشت در ایران، اشتباه کردید، ما در ایران گاز انبر نداریم، ما لبه گاز انبر خارجی را هم پودر خواهیم کرد، نمیگذاریم تحریم به کشور بازگردد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری تاکید کرد: چقدر راجع به هواپیما با شما صحبت کردم؟ بحث سر هواپیما نیست، بحث سر قول بین نماینده مردم و مردم است، قولی که ما به شما دادیم.

روحانی تصریح کرد: گفتند هواپیما کاغذی است، وقتی هواپیماها رسید یکی از دلواپسان نامه ای به من نوشت، شما رفتی دنبال هواپیما، ایرباس کافی بود، چرا باز رفتی بویینگ خریدی؟

وی با اشاره به اینکه امروز چهار فروند ATR هم به ایران رسید تصریج کرد:امیدوارم دلشان برای هواپیمایی های جنوب خلیج فارس نسوخته باشد، ما می خواهیم ایرانی ها سوار هواپیماهای شرکت های هواپیمایی ایران شوند.

نامزد دوازدهمین دوریه انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: ما فقط يك تقاضا داريم مي گوييم صدا و سيما طبق قانون اساسي عمل كند.

وی افزود: طبق قانون اساسي صدا و سيما بايد زير نظر سه قوه باشد

روحانی تاکید کرد: من صبح در اردبيل اعلام كردم، مرتب به من گزارش مي شود كه ريخته اند عكس هاي من را پاره كرده اند، من دو چيز را مي خواهم يكي اينكه چرا نرخ چاقوكش هايي كه عكس را پاره مي كنند بالا برديد، يک ساعت عكس پاره كردن يك ميليون تومان؟ ين كه می گويم دستگير شده است

وی افزود: شما در مذاكرات هسته اي دربرابر قدرت ها كمك نكرديد اشكال ندارد، در مذاكره با قدرت ها به ما تهمت زديد اشكال ندارد، مردانگي بود كه شب مذاكره از طريق تلفن هاي ناشناس آقاي ظريف و عراقچي را تحت فشار قرار دهید،چرا از پشت خنجر زديد؟چرا به ملت خنجر زديد؟نگرانيد؟ نگرانيد براي پيشرفت ايران؟نگرانيد مردم به آرزوهايشان نرسند؟

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‎جمهوری 

روحانی با طرح این پرسش  که  شما به فکر حاشیه نشین ها هستید اظهار کرد: برای حاشیه نشسین ها اولین دولتی که تصمیم گرفت دولت سید محمد خاتمی بود.در این هنگام مردم با شعار خاتمی زنده باد، روحانی پاینده باد سخنان این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری را همراهی کردند.

وی  در ادامه با بیان اینکه چرا طرح های دولت اصلاحات را بعد از این دولت تعطیل کردید گفت: آن روزها که روزهای فراوانی بود ، پول ها را چه کردید؟ شما نه شغل برای کشور ایجاد کردید و نه کاری برای جوانان انجام دادید و امروز هم ادعا دارید.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: مردم برای گرفتن جنازه یک مسلمان از بیمارستان ناچار بودند از ده ها نفر پول قرض کنند تا جنازه را بیرون  آورند. این عزت مردم ایران بود؟ آیا دولت در این چهار سال برای سلامت مردم انجام کاری نداد؟‌چرا بی انصافی می کنید؟

وی افزود: دولت و دکتر هاشمی زحمتی نکشیده اند؟ باشد . لااقل از پرستارها تشکر می کردید.

روحانی با بیان اینکه ما بازار نفت ایران را بازپس گرفتیم اظهار کرد: شما بازار نفت ما را در اختیار عربستان سعودی قرار دادید. اما ما هم بازار را پس گرفتیم. از آقای زنگنه تشکر نکردید، اشکالی ندارد. از مسئولان وزارت نفت تشکر نکردید، اشکالی ندارد. از مهندسین پتروشیمی تشکر نکردید، اشکالی ندارد. چرا از کارگران شرکت نفت تشکر نکردید؟

وی در سخنانی خطاب به امام هشتم (ع) اظهار کرد: می خواهم نکته ای را در محضر امام هشتم بگویم یا علی ابن موسی الرضا ، تو غریب الغربایی . ما نمی دانستیم تا این حد تورا غریب می‌کنند. ما همه چیز را برای آستان قدس تو می خواهیم. اما نمی خواهیم این آستان وسیله ای برای رای آوردن باشد.

وی تاکید کرد: یا علی ابن موسی الرضا تو در عرش الهی هستی، خواستند تو را پایین بیاورند و زیر پرچم حزب و گروه ببرند.ملت ایران اجازه توهین به امام رضا(ع) را نمی‌دهند. ما نبات امام رضا (ع)را برای شفا میخواستیم نه برای رای. امام رضا(ع) امان ملت ایران است. امام هشتم ملجا همه شیعیان جهان است.

روحانی خاطر نشان کرد: چرا رفتید کنسولگری را آتش زدید و چه کسی اجازه داد سد راه زائرین کشورهای حاشیه خلیج فارس شوید؟ میخواهید با آتش زدن اینجا و آنجا کشور را اداره کنید؟

وی افزود: هر چه به من تهمت زدید من گذشتم، ما باز شنبه صبح باید به سمت وحدت و اعتماد برویم. ما حق اقلیت ها و مخالفین را ضایع نخواهیم کرد. اما از یک چیز نخواهیم گذشت، شما به معلمان و دانش آموزان کشور تهمت زدید. میخواهید تفتیش عقاید درست کنید؟ شما نانش نمیدهید و مدام از دینش میپرسید. گفتید روحانی میخواهد درس قران را حذف کند؟ شرمتان بود.

وی در ابتدای سخنانش  با ادای احترام به حضرت رضا (ع) اظهار کرد: مشهد شهر شگفتی ها است. آسمان هم با شما است. رحمت خدا هم با خراسان است.

وی ادامه داد: یک تصمیم خطا یعنی جنگ با یک تصمیم درست یعنی صلح . کشور را بشناسیم منطقه را بشناسیم . دنیا را بشناسیم چرا از سیاست خارجی حرف نمی زنید.

روحانی گفت: یک جمله ای است که هیچ جا نگفتم ولی مشهد است و به شما خواهم گفت ، وقتی این آقای جدید در آمریکا برسر کار آمد در اطاق فکر گفتند یک لبه ی گازانبر درست شد، لبه ی گاز انبر دیگر در اردیبهشت ایران . اشتباه کردید ما در ایران گازانبر نداریم و نخواهیم گذاشت تحریم به کشور باز گردد.

روحانی همچنین با اشاره به مسائل پیش آمده در مورد هواپیماهای خریداری شده در دولت یازدهم گفت: بحث خرید هواپیما نیست بحث اجرایی شدن قول رئیس جمهور است. امروز چهار فروند ای تی آر هم به ایران رسید.

وی ادامه داد: امیدوارم دلشان برای هواپیمایی های جنوب خلیج فارس نسوخته باشد. ما می خواهیم ایرانی ها سوار هواپیمایی های ایرانی شوند. شما می خواهید کشور را اداره کنید ؟ اول به من بگوید مشهد را چگونه اداره می‌کنید؟ همه ی مشهد که دست شما بود و همه ایران دست شما است.

روحانی در ادامه گفت: شما به مردم مشهد گفتید اگر هنر می خواهید و مراسم هنری می خواهید، از مشهد بروید، بیرون. حالا می خواهید ایران را بگیرید و به مردم بگویید از ایران بروید بیرون؟ فکر می کنند که اختیار استان دارند، اختیار کشور دست مردم است، همه ی مسئولین باید نوکر مردم ایران باشند. ما یک ایران داریم یک رهبر داریم در هر شهر رهبر نمی خواهیم.

روحانی در ارتباط با شعار مردم تصریح کرد: من خواهش می کنم راجع به فرد خاص یا امام جمعه شعاری نگویید، چرا که ما با مخالفین هم می خواهیم زندگی کنیم. می دانید که اقلیت هم باید در جای خودش زندگی کند اما می گویم که اقلیت جای اکثریت ننشیند.

وی ادامه داد: شما فکر می کنید که روحانی با سپاه عزیز با بسیج عزیز مشکلی دارد؟ من سپاهیان را بیش از فرماندهانشان دوست دارم.

روحانی در بدو ورود به مشهد به زیات بارگاه امام هشتم رفت و پس از آن در در جمع هوادارن خود حاضر شد.

 

لینک خبر: mezan.ir/node/509