۷۶۳ نفر در شوراهای استان قزوین ثبت نام کردند

۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۷:۰۰

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین بیان کرد: از افراد ثبت نام شده در استان قزوین تعداد ۷۰۲ نفر مرد و ۶۱ نفر زن هستند که جوان ترین داوطلب ۲۵ سال و مسن ترین داوطلب ۸۳ سال سن دارند.

وی افزود: حضور داوطلبان در اولین روز ثبت نام در استان قزوین علی رغم تقارن با تحویل سال بسیار خوب و قابل توجه بود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: در اولین روز ثبت نام جمعا ۵۰۲ نفر در استان داوطلب نمایندگی انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان شدند که از این تعداد ۱۵۰ نفر برای شوراهای شهری و ۳۵۲ نفر برای شوراهای روستایی داوطلب شدند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین تصریح کرد: براساس شاخص توزیع سنی، جوان ترین فرد داوطلب دارای ۲۶ سال و مسن ترین فرد ۸۳ سال سن داشتند.

شاهرخی یادآورشد: ثبت نام از داوطلبان شوراها تا ششم فروردین ادامه دارد و از داوطلبین انتظار می رود در روزهای اولیه کار ثبت نام را انجام دهند و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: در استان قزوین تعداد ۲۶ هزار نفر کار برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: مهمترین هدف از برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم، زمینه سازی برای حضور حداکثری شهروندان در پای صندوق های رای است.

شاهرخی یادآورشد: با توجه به استقبال خوب داوطلبان برای نام نویسی در دو روز از آغاز ثبت نام اظهارداشت: به عنوان مجری انتخابات متعهد هستیم تا این دوره از انتخابات را هم با قانون گرایی به بهترین شکل از آرای مردم صیانت کنیم.

شاهرخی اضافه کرد:  با اشاره به ثبت نام از نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شش فرمانداری و ۱۹ بخشداری استان صورت می گیرد و ستاد انتخابات قزوین از آمادگی لازم و کامل به منظور برگزاری انتخابات در اردیبهشت ماه سال ۹۶ برخوردار است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: در استان ۷۰۶ حوزه شهری و روستایی، برای برگزاری انتخابات شوراها واجد شرایط هستند که از این تعداد ۲۵ حوزه شهری و ۶۸۱ حوزه روستایی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در ادامه با بیان اینکه رعایت قانون باهدف صیانت از آرای مردم مهم‌ترین دغدغه ستاد انتخابات استان است، خاطرنشان کرد: اجرای قانون و صیانت از آرای مردم بدون به کارگیری سلیقه و گرایش سیاسی مورد توجه مجریان انتخابات در کشور و استان قرار دارد.

وی در پایان گفت: ستاد انتخابات استان و شهرستان‌ها موظف هستند همه ماموریت‌ها و وظائف خود را اعم از پشتیبانی، امور حقوقی، فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و نظارت را با محوریت قانون به انجام برسانند.

شاهرخی اضافه کرد: در مجموع سه هزار و ۶۸۸ نفر به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان به عنوان عضو اصلی و علی البدال انتخاب خواهند شد.

وی بیان کرد: ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها از ۳۰ اسفند آغاز شده و تا ۶ فروردین ادامه دارد و نتایج صلاحیت نهایی افراد ثبت نام شده نیز ۱۷ اردیبهشت اعلام می شود.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

لینک خبر: mezan.ir/node/19