شیوه نامه ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر شد

شیوه نامه ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا منتشر شد

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه ای در خصوص شیوه ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا بستر تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان را مهیا کرده و آگاهی های لازم را داده است.

در این اطلاعیه آمده است: در اجرای مصوبه ستاد انتخابات کشور تمامی داوطلبان پنجمین دوره انتخابات از امروز ۲۴ اسفندماه ۹۵ می توانند با در دست داشتن مدارک خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به پیش ثبت نام اقدام کنند.

اطلاعیه می افزاید: داوطلبان با در دست داشتن رسید پیش ثبت نام، شماره پیگیری و اصل مدارک شناسایی مربوطه می توانند از تاریخ ۳۰ اسفندماه تا ۶ فروردین سال آتی به منظور تکمیل ثبت نام به فرمانداری های کشور مراجعه کنند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: انجام پیش ثبت نام اختیاری است و به منظور تسهیل در ثبت نام پیش بینی شده است و درصورتی که داوطلب تمایلی به پیش ثبت نام نداشته باشد می توانند در زمان مقرر برای ثبت نام به صورت مستقیم به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند.

ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: درمدارک لازم برای پیش ثبت نام در دفاتر پیشخوان ،ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی، یک قطعه عکس ۳ در ۴ جدید، ارائه اصل مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شوراهای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای شهرهای بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت باید همراه داوطلب باشد.

اطلاعیه می افزاید: دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای داوطلبان روستاهای تا ۲۰۰ خانوار جمعیت و ارائه مدرک تحصیلی دیپلم برای دوطلبان روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار جمعیت، ارائه اصل کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرک معتبر دال بر روشن بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان، ارائه اصل گواهی قبول استعفا برای دارندگان مشاغل موضوع ماده ۲۸ قانون انتخابات شوراها و ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه از الزامات ثبت نام به شمار می رود.

همچنین ایثارگران(آزاده، جانباز، فرزند شهید) در صورت تمایل می توانند مدارک مربوطه را ارائه کنند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهمزمان با دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ در کشور برگزار می شود.